среда, 28. септември 2022. Вести денес: 68
home Познати

Цеца во паника, немаат многу време околу подготовките: Вчера открија дека ќе станат родители, денес закажаа свадба- еве кога

Цеца во паника, немаат многу време околу подготовките: Вчера открија дека ќе станат родители, денес закажаа свадба- еве кога

Вељко Ражнатовиќ откако вчера во јавноста откри дека ќе стане татко и го чека своето прво дете со Богдана Родиќ, по ова се огласија и Цеца и Анастасија Ражнатовиќ.

Честитки пристигнаа на сите страни, а според српските медиуми веќе свадбата била закажана и тоа за на 24 ноември идниот месец.

 

View this post on Instagram

 

My rib ❤️

A post shared by SERBIAN ACE ?? Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

-На свадбата ќе учествуваат голем број на пријатели и роднини на двете семејства и сите ќе се веселат на веселбата која ќе биде организирана во нивна чест, вели избор за српските медиуми.

Богдана е во вториот месец од бременоста, а вчера се огласи и гордата бата Цеца која вели дека е пресреќна и останала во неверување кога Вељко и ја соопштил веста.

 

View this post on Instagram

 

Beauty and the beast ?

A post shared by SERBIAN ACE ?? Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

Коронавирус