недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 65
home Познати

ЦЕЦА СКРШЕНА ОД БОЛКА: Замина нејзината втора мајка, од овие зборови и видео порака солзите сами ќе ви течат… (ВИДЕО)

ЦЕЦА СКРШЕНА ОД БОЛКА: Замина нејзината втора мајка, од овие зборови и видео порака солзите сами ќе ви течат… (ВИДЕО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ буквално денеска е една од најтажните пејачки на естрадата, поради смртта на најголемиот текстописец на сите времиња Марина Туцаковиќ.

Пејачката во многу наврати наназад има говорено дека тие две се повеќе од пријателки, а во една прилика на свој концерт на Ушче Цеца ја нарече Туцаковиќ и втора мајка.

-Сакам на една личност да и се заблагодарам. Тоа е жената која го создаде мојот нов идентитет на естрадата. Жената поради чии текстови сум овде каде што сум, пред сите вас. И благодарам најмногу… поради неа траам со години и покрај моите родители таа е моја втора мајка, се вика Марина Туцаковиќ, нагласи Цеца во своето видео кое го објави на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Локални избори 2021