понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 184
Во живо

Следете во ЖИВО прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ

home Познати

Цеца си ја отвори душата: Браник му ги исече рамото и вратот во сообраќајната несреќа, а јас не можев да си го видам синот

Цеца си ја отвори душата: Браник му ги исече рамото и вратот во сообраќајната несреќа, а јас не можев да си го видам синот

По убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во 2000-та година Цеца доживеа голема трагедија и тажни моменти кои следувале потоа.

-Најтешкиот момент ми беше кога Вељко имаше сообраќајна несреќа во Кипар, а јас не можев да одам таму бидејќи бев во домашен притвор, ниту сестра ми можеше, раскажува Цеца во интервјуто за српски Скандал.

Цеца вели дека цела ноќ биле на Скајп и дека тоа било морничаво бидејќи таа како мајка не можела да биде до нејзиното дете.

-Мојот братучед Милан ми се јави и ми кажа дека браникот на Вељко му го исекол рамото и вратот. Умрев од страв тогаш, тоа ми е најтежок момент во животот.

Коронавирус