сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 25
home Познати

Цеца се качи на стол за да му пее, Вељко ја соблече кошулата- огномет и луксуз на сите страни на ергенската вечер на Ражнатовиќ (ФОТО)

Цеца се качи на стол за да му пее, Вељко ја соблече кошулата- огномет и луксуз на сите страни на ергенската вечер на Ражнатовиќ (ФОТО)

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ овој викенд ќе застане на лудиот камен заедно со неговата избраничка Богдана Родиќ.

И додека уште само неколку денови го живее ергенскиот живот тој се одлучи заедно со најблиските пријатели да ја прослави ергенската вечер.

Вељко Ражнатовиќ забавата ја прославил во својата вила каде друштво му правела и неговата мајка која ги отпеала едни од најпознатите хитови „Наговори и Личиш на мојот татко“.

Сепак за главната забава задолжена била пејачката Сандра Африка и пејачот на „Ѕвездите на гранд“ Гојко Вујиќ.

За потсетување идната сопруга на Вељко својата моминска вечер ја прослави минатата недела, а нивната свадба ќе се одржи на 24 ноември во еден луксузен ресторан во Белград.

Парот неодамна исто така откри и дека ќе станат родители.

Коронавирус