понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 77
home Познати

Цеца не сака да мириса на запршка – пејачката откри нови детали од вилата на Дедиње, дали ова го знаевте дека го практикуваат дома?

Цеца не сака да мириса на запршка – пејачката откри нови детали од вилата на Дедиње, дали ова го знаевте дека го практикуваат дома?

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ не смета дека жената нужно треба да знае да готви и дека оваа вештина ги дефинира нејзините квалитети. Таа не верува дека патот до машкото срце води преку стомакот.

Таа смета дека денес секој може да стапи во брак, но дека е успех да се одржи бракот, а тоа не се постигнува со часови во кујна.

„Сакам да мирисам на добар парфем, а не на запршка. Не ги дефинира женските квалитети само фактот дали знае добро да витка сарма и да зготви грав. Денес секој може да се ожени, но важно е да се негува и одржува тој брак, а тоа сигурно не се прави со поховано месо и мрсна супа“, изјавила Цеца за Информер.рс, чија мајка ја научила на се, но признава дека тоа не се работи во кои ужива.

„Мајка ми инсистираше јас и Лидија да научиме сè за тоа на време, но сега би излажала ако кажам дека го правам тоа. Не уживам и не ме интересира. Ајде да се разбереме, јас мора, секако да го правам тоа. Ништо од ова не ми е туѓо, туку едноставно, имам избор“, изјави таа неодамна за Ало!

Цеца кога откри како изгледа животот во вилата Ражнатовиќ на Дедиње.

„Јас и Лидија, како и нашите деца, сме многу блиски. Ние сме големо и компактно семејство кое живее заедно и така функционираме со години. Дали мама или тетка се таму во моментот кога треба да се донесе одлука направено е ирелевантно.„Моите деца работат на ист начин. Овде се е спонтано и опуштено“, изјави пејачката.

Коронавирус