вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Цеца ќе потроши брдо пари за својата миленичка- Анастасија ќе слави роденден на чуден начин, еве како гостите ќе мора да се облечат

Цеца ќе потроши брдо пари за својата миленичка- Анастасија ќе слави роденден на чуден начин, еве како гостите ќе мора да се облечат

Анастасија Ражнатовиќ за 30 мај закажала голема забава по повод својот 21 роденден.

Забавата ќе биде во еден белградски ресторан каде планирано е да има околу 120 гости, а ќерката на Цеца за целосната организација на роденденот ќе потроши брдо пари, пренесуваат соседните медиуми.

Таа сака се да изгледа совршено, па младата пејачка ангажирала агенција која се занимава со организирање на забави за да и го остварат секој замислен детал.

-Поради обврските кои ги има околу промовирање на новиот спот за песната Анастасија се одлучила да ангажира агенција која се занимава со роденденски прослави. Декорацијата ќе биде во стилот на италијанските гламурозни прослави преовладувајќи бели и розови момент, а на секоја маса ќе има цвеќе посебно декорирано за оваа пригода. За сето оваа таа има голема поддршка од својата Мајка која се потрудила да и ги исполни сите желби на својата ќерка. Се зборува дека прославата ќе чини вртоглави 10 илјади евра, вели извор за српски Телеграф.

Инаку на прославата ќе има и посебен дрес код, па така жените ќе мора да се појават во долги елегантни фустани, додека мажите во костуми.

 

View this post on Instagram

 

pure gold baby 👑

A post shared by 🔱 A N A S T A S I J A 🔱 (@raznatovicanastasija) on

Коронавирус