понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 75
home Познати

Цеца ја повика, а таа откри која песна ќе им ја посвети на младоженците- од овие стихови сигурно парот ќе се расплаче (ВИДЕО)

Цеца ја повика, а таа откри која песна ќе им ја посвети на младоженците- од овие стихови сигурно парот ќе се расплаче (ВИДЕО)

Регионот на големо ги шпекулира дури и најситните детали од свадбата на векот која ќе се случи на 24 ноември помеѓу Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ.

Откако во јавноста се дозна дека дел од пејачите кои ќе имаат свој настап на свадбената церемонија е и познатата пејачката од Александра Младеновиќ овој пат таа за „Пинк“ откри детали од ангажманот.

-Искрена да бидам не очекував повик од семејството и тоа ми предизвика голема чест и задоволство да пеам на нивната свадба. Цеца ми се јави и среќна сум што ми ја даде таа доверба, особено оној кој целиот живот ви е мотив за работа, вели пејачката.

Таа додава дека ќе им посвети и песна на младенците кои наскоро треба да станат родители.

Станува збор за песната „Посебен“ и додава дека младоженците засега немаат посебна листа на желби со песни.

Коронавирус