четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 165
home Познати

Цеца и Вељко го донесоа малиот Жељко на гробот на Аркан! Оваа глетка од гробиштата ќе ве натера на солзи (ФОТО)

Цеца и Вељко го донесоа малиот Жељко на гробот на Аркан! Оваа глетка од гробиштата ќе ве натера на солзи (ФОТО)

На 15 Јануари се навршија дваесет и две години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а на комеморацијата на Новите гробишта присуствуваа и најблиските членови на семејството Ражнатовиќ.

Светлана Цеца Ражнатовиќ, синот Вељко, ќерката Анастасија, како и сопругата на Вељко, Богдана Ражнатовиќ, околу 11 часот дојдоа на гробиштата и положија цвеќе на гробот, а за прв пат беше донесен и малиот Жељко кого Цеца го носеше во раце.

Жељко Ражнатовиќ Аркан беше убиен на 48-годишна возраст, пред точно 22 години, на 15 јануари 2000 година, во 17 часот и 5 минути, во тогашниот хотел Интерконтинентал (денешен „Краун Плаза“) во Нов Белград.

Ражнатовиќ беше и политичар, основач и прв претседател на Партијата за српско единство.

Најнови вести

Коронавирус