четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Цеца и подари на Анастасија луксузен автомобил вреден брдо пари- Вељко откако го здогледа и рече дека таа ќе биде очаен возач во него

Цеца и подари на Анастасија луксузен автомобил вреден брдо пари- Вељко откако го здогледа и рече дека таа ќе биде очаен возач во него

Ќерката на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Анастасија иако се уште нема положено возачки испит од својата мајка доби скапоцен подарок.

Имено таа доби црвен џип од марката „Ренџ Ровер“ промовирајќи го во една емисија каде открива дека едвај чека да го положи возачкиот испит.

-Учам за возачката, наскоро имам теоретски испит. Ова е мој автомобил ми го купи мајка ми како мотивација, но имав многу обврски околу албумот, па никако не можев да положам за возачка. Се надевам дека ќе го завршам сето тоа во 2020 година, вели Анастасија

Таа открива дека нема проблем да се вози со такси.

-Често одам со такси, бидејќи ние сме многу во домот, а возачот не може да постигне да не однесе сите. Мене тоа не ми е важно, важно ми е само да стигнам, но штом одам, тоа навистина не е важно, признава таа.

Нејзиниот брат Вељко инаку мисли дека таа ќе биде очаен возач.

-Брат ми стално ми вели дека ќе бидам најужасниот возач на светот бидејќи немам никаква координација, но мислам дека добро ќе се снајдам, вели таа.

Инаку автомобилот на Анастасија на официјалната страна на овој бренд се движи од 73 илјади евра па нагоре.

Најнови вести

Коронавирус