петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Цеца доби спектакуларна роденденска торта, но кога ќе видите кој стоеше зад неа додека ги дуваше свеќите ќе заборавите на сите детали (ФОТО)

Цеца доби спектакуларна роденденска торта, но кога ќе видите кој стоеше зад неа додека ги дуваше свеќите ќе заборавите на сите детали (ФОТО)

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ вчера го прослави својот 48-роденден, а спектакуларната торта и моменти кога ги дуваше свеќичките ги воодушеви сите.

Пејачката имаше бела торта на два ката со златни детали кои ги красеа црвени ружи, а на врвот се наоѓаа свеќички со броевите 48 како и многу прскалки.

На пејачката присутните и пееја роденденденска песна, а таа насмевката од лицето не ја испушташе ниту во еден момент.

Додека пејачката ги дувала свеќите зад неа стоеле нејзиното момче и снаата Богдана.

Коронавирус