петок, 23. јули 2021. Вести денес: 0
home Познати

Брижит Макрон со шампањ во Версај ги пречека сопругите на светските лидери (ФОТО)

Брижит Макрон со шампањ во Версај ги пречека сопругите на светските лидери (ФОТО)

Гламур и луксуз во Версај, се пиеле Бордо и шампањ. По крајот на церемонијата која се одржа пред Триумфалната капија во Париз и по завршувањето на сите официјални должности во чест на прославата за победата во Првата Светска војна, претседателите и лидерите се упатиле во Елисејската палата. Нивните сопруги пак биле гости на Првата дама на Франција, Брижит Макрон.

Француската прва дама во дворецот Версај организирала ручек за 45 сопруги на претседатели и високи државни претставници.

Менито било богато и типично француско, пилешко од Брест со компири од Соме и три врсти на вино.

Коронавирус