понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Бритни Спирс ги откажа сите настапи

Бритни Спирс ги откажа сите настапи

Пејачката Бритни Спирс ќе земе „пауза“ на неодредено време за да се посвети на нејзиниот болен татко.

Поради тоа Бртини Спирс го откажа своето шоу „Domination“ во Лас Вегас.

Проблеми со дебелото црево на таткото на пејачката, па поради тоа поминал 28 дена во болница, објасни потпаролката во соопштението.

Се очекува нејзиниот татко да оздрави, а 37 – годишната пејачка ќе се посвети на своето семејство и ќе се грижи за нејзиниот татко.

-Многу се радував на овие настапи и дека ќе ве видам оваа година, така да оваа одлука ми го крши срцето. Иако семејството е благодарно што татко ми остана жив, пред него е долго оздравување, изјави пејачката.

Најнови вести

Коронавирус