сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 68
home Познати

Бритни се пофали како вежба, фановите брутално ја нападнаа поради овој детаљ (ВИДЕО)

Бритни се пофали како вежба, фановите брутално ја нападнаа поради овој детаљ (ВИДЕО)

Се чини дека Бритни Спирс открила нова љубов, онаа кон поставувањето видео од фитнес, па во последно време неуморно дели совети и искуства со фановите.

Таа неодамна ја напуштила институцијата за ментално здравје, во која сама се пријавила затоа што не можела да се справи со болеста на татко ѝ Џејми Спирс. Таа изгубила два килограми од тежок стрес и времето го скратувала со вежбањето со кое продолжила и по напуштањето на установата.

Сега одлучи да се пофали со нова серија вежби што таа ги направила во склоп на своите фитнес предизвици.

„Одработив 40 минути на лентата за трчање и 20 минути на подот“, напишала пејачката, додавајќи дека тоа е голема работа за неа.

Иако се обиделa да објасни кои се сите вежби што ги прави, на сите им влегло во очи моментот кога таа на почетокот на видеото се извинува дека не носи шминка, а токму тоа стана предмет на вистинска дебата.

„Изгледа дека таа не го отстранила лицето шминка десет години“, коментира еден од нејзините придружници, предизвикувајќи вистинска војна меѓу навивачите. Додека некои застанале во одбрана на Бритни, други им се придружиле на тврдењата дека лицето без шминка не изгледа вака.

„Почнувам да мислам дека нејзините очни капаци се тетовирани“, вели еден друг коментар што алудира на невообичаено темни кругови околу нејзините очи.

„Шминката од минатата ноќ сè уште се смета за шминка”, заклучокот бил со кој многумина се договориле, а вежбањето на Бритс Спирс уште еднаш падна во втор план.

Коронавирус