понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 136
home Познати

Бритни ќе се повлече, настапите откажани: Кога ќе ја дознаете причината, ќе ја сфатите нејзината грижа

Бритни ќе се повлече, настапите откажани: Кога ќе ја дознаете причината, ќе ја сфатите нејзината грижа

Пејачката Бритни Спирс ќе направи „пауза од работата на неопределено време“ за да може да му се посвети на нејзиниот болен татко, рече нејзината портпаролка.

Бритни го откажа нејзиното шоу „Domination” во Лас Вегас.

-Всушност, на нејзиниот татко, Џејми Спирс, одеднаш му пукнало слепото црево пред два месеци, па поминал 28 дена во болница по операцијата, соопшти портпаролката.

Се очекува татко и да се опорави, но 37-годишната пејачка „ќе го посвети целото свое време на семејството и нивните напори да се грижат за татко и“.

-Толку многу го очекував овој настап и се надевав дека конечно ќе ве видам оваа година, затоа оваа одлука ми го крши срцето. Иако семејството е благодарно што татко ми се извлече жив, тој сѐ уште треба да закрепнува, изјави Спирс.

Коронавирус