сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 0
home Познати

БРИТНИ Е БОЛНА од неизлечива болест?! Нејзиниот татко го заокружил ОВА на здравствената книшка! Фановите во ШОК!

БРИТНИ Е БОЛНА од неизлечива болест?! Нејзиниот татко го заокружил ОВА на здравствената книшка! Фановите во ШОК!

Поп-пејачката Бритни Спирс (39) не управува со својот имот 13 години – парите од концерти, турнеи, настапи и спонзорски договори одат на сметката што ја држел нејзиниот татко Џејми Спирс.

Причината за тоа е скандалот од 2007 година, кога доживеа нервен слом и ја ишиша својата коса ќелават пред очите на папараците, поради што Џејми побара поп-пејачката да биде под негов надзор. И тоа е, пред години. Сега, во документарниот филм што ќе се емитува на 5 мај, откриено е како тој го сторил тоа – тој изјави во судските трудови дека таа е дементирана!

На медицинското досие, Џејми го заокружил полето покрај кое пишува „деменција или некоја друга состојба што бара третман“, што е страшно ако не е точно и ако е така“, наведува новинарот кој го подготви документарниот филм за Спирс.

Таткото на пејачката неодамна дури ја обвини својата сопруга за „експлоатација на нејзината ќерка“, а поради неодамнешното заболување, тој го прогласи менаџерот на Бритни Џоди Монтгомери за нејзин привремен старател.

За сите овие години додека таа била под надзор, Бритни никогаш не била сослушана на суд во врска со нејзината ситуација и шансата на крајот да го прекине надзорот сега кога има 39 години, но таа ќе ја има првата можност да се појави на суд и да се изјасни овој јуни.

Документарецот ја испитува можноста пејачката навистина да страда од деменција, но исто така открива „дека во Америка има само пет проценти од случаите на возраст под 65 години“. Секако, на Интернет веднаш започна дискусија за здравствената состојба на пејачката, а обожавателите наведуваат дека „ако е така, ако Бритни е навистина болна, како би можела да научи и да ги запомни сите зборови на песни и рутини за танцување“.

Коронавирус