петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 57
home Познати

Брена раскажа за агонијата која ја помина: Останав неподвижна во болница 12 дена

Брена раскажа за агонијата која ја помина: Останав неподвижна во болница 12 дена

Фолк ѕвезда Лепа Брена раскажа за здраствениот проблем кој го има, односно тромбофилија поради која лежеше неподвижна 12 дена во болница.

-Во ниеден момент не помислив да го прекинам концертот, го префрлив микрофонот во левата рака и десната ја врати нормалната боја. Штом се вратив во Белград, отидов на ВМА за преглед на крвните садови каде што заклучивме целосно затнување на вените на десната рака. Бев во терапија, лежев практично неподвижна 12 дена, со рака која стоеше во една позиција. Ме хранеа и ми даваа вода, а благодарение на големиот тим од експерти во ВМА, успеав да добијам 70 проценти подобрување. Тоа беше мојата прва средба со тромбофилија. Бев во шок , рече Лепа Брена во шоуто” На прво место “.

Вели дека целосно ја сменила исхраната, не јаде леб, јаде овошје и зеленчук.

Коронавирус