недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 90
home Познати

Брена никогаш не и се заблагодарила и ја изминувала на улица: Дивна за пејачката го направила ова, по што била казнета!

Брена никогаш не и се заблагодарила и ја изминувала на улица: Дивна за пејачката го направила ова, по што била казнета!

Дивна Карлеуша неодамна за српските медиуми раскажа дека додека била водителка во радиото 101 пуштала песни од Лепа Брена иако пејачката тогаш била во кавга со шефот на радио Белград.

Таа исто така признала и дека Брена тоа не го ценела, па дури и се случувало да пројде покрај неа и да не ја поздрави воопшто.

-Поради самоволието на само еден човек песните на Лепа Брена беа забранети. Намерно ги пуштав во етер и трпев рапорт и притисоци. Не сметам дека никој од пејачите треба да ми биде благодарен дека сум им пуштала нивни песни, бидејќи само си ја работев мојата работа. Има и такви кои некогаш трчаа по мене бидејќи им бев потребна, а денес не ме поздравуваат, неодамна изјавила Дивна.

Коронавирус