понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 144
home Познати

Брена доби скапоцен подарок од сопругот: Тоа го поседуваат само 8 луѓе на светот, а од неговата цена ќе се шокирате (ФОТО)

Брена доби скапоцен подарок од сопругот: Тоа го поседуваат само 8 луѓе на светот, а од неговата цена ќе се шокирате (ФОТО)

Лепа Брена на 20-ти октомври ќе одржи роденденски концерт, но и на 21, земајќи предвид дека влезниците за првиот спектакл се веќе продадени. Бидејќи тој ден полни 58 години, Брена доби предвремен подарок од својот сопруг Боба Живојиновиќ, кој навистина се потрудил овој пат.

Имено, бившиот тенисер ја изненади сопругата со микрофон од марката „сенхајзер 9000“, кој го поседуваат само осум изведувачи во светот: Бијонсе Ноулс, Ед Ширан, Тејлор Свифт, Питбул, Дрејк, „Кодплеј“ и Бруно Марс.

Цената на микрофонот изнесува 30.000 евра, но земајќи ја предвид должината на нивниот брак, за Боба ова е веројатно преставува дреболија.

-Вистина е дека го добив роденденскиот подарок од Боба, и неговиот гест навистина ме трогна, бидејќи малкумина знаат дека токму тој ми беше најголемата поддршка во работата со која се занимавам. И токму затоа сум му неизмерно благодарна, како негова животна сопатничка“, изјави Брена.