четврток, 13. август 2020. Вести денес: 156
home Познати

Бремената српска пејачка позитивна на коронавирус- од овие детали нејзиното познато семејство во паника (ФОТО)

Бремената српска пејачка позитивна на коронавирус- од овие детали нејзиното познато семејство во паника (ФОТО)

Пејачката Илда Шаулиќ која е ќерка на покојниот фолк пејач Шабан Шаулиќ има корона вирус, пренесуваат српските медиуми.

Пејачката покрај позитивниот тест загрижена е и поради фактот што е бремена по втор пат, а поради тоа семејството е во паника како ли ќе се надмине сето тоа во следниот тежок период за пејачката.

-Драги мои имам две вести да споделам со вас, едната е најубава на целиот свет, другата не толку. Првата е дека нашето семејство ќе се прошири со уште еден член, па поради тоа направив и тест за коронавирус. Резултатот од тестот е позитивен, вели пејачката.

Таа додава дека нема ниту еден симптом и дека добро се чувствува, но дека мора да внимава поради тоа што е бремена.

Според српските медиуми таа е во третиот месец од бременоста и се чувствува добро.

 

View this post on Instagram

 

Jedan čovek i jedna žena …❤️ #mužižena #ljubav #zasvavremena❤️ #ildasaulic

A post shared by Ilda Saulic (@ildasaulic) on

Коронавирус