понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Познати

Бремената Софија го кажа судбоносното „ДА“: Целиот свет зборува за ова запросување (ФОТО)

Бремената Софија го кажа судбоносното „ДА“: Целиот свет зборува за ова запросување (ФОТО)

Српскиот фудбалер Лука Јовиќ повторно е во центарот на вниманието, овој пат за романтичен чин.

Тој и предложил брак на својата девојка Софија Милошевиќ во Италија.

Облечен во бела кошула и сини шорцеви, Лука клекна на јахтата, го извади прстенот и ја праша Софија дали сака да се омажи за него, и таа веднаш рече: „да“.

Сето тоа е фатено од камерата на папараците и многу брзо заврши на интернет.

Се разбира, за брзо стана виртуелно и денес многумина зборуваат дека тоа еден од најромантичните предлози што ги виделе во последно време.

Јовиќ зад себе имаше сезона на заборав во Реал Мадрид и се надеваме дека оваа година ќе ја памети убаво кога станува збор за приватен план.