среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Познати

Бремената плус-сајз манекенка се снимаше г*ла и предизвика вистински хаос на Инстаграм (ВИДЕО)

Бремената плус-сајз манекенка се снимаше г*ла и предизвика вистински хаос на Инстаграм (ВИДЕО)

Манекенката ги охрабри жените ширум светот да го прифатат телото за време на бременоста.

Кога објави дека е во блажена состојба, најпознатата плус сајз манекенка Ешли Грахам одма објави фотографија за да ги охрабри жените ширум светот да го прифатат своето тело за време на бременоста и да не се срамат од стриите и целулитот.

За Грахам, која девет години во брак со Џастин Ервин, ова ќе им биде прво дете, а како што откри на социјалните мрежи и таа и сопругот се чуствуваат „благодарни, воозбудени и благословени“ поради бременоста и доаѓањето на новиот член.

Во видеото кое таа го објави овие денови на Инстаграм, популарната манекенка покажа како навистина изгледа телото за време на бременоста.

-Станувам се поголема и поголема и секој ден се обидувам да прифатам и да научам да си го сакам своето ново тело. Ова е долго патување и многу сум благодарна што имам толку голема подршка, напиша во описот на видеото плус сајз манекенката.

Коронавирус