недела, 22. мај 2022. Вести денес: 80
home Познати

Бремената Кејт направила грешка недозволива за кралското семејство

Бремената Кејт направила грешка недозволива за кралското семејство

Кејт Мидлтон е една од најсаканите жени во Велика Британија. Во моментов е во шестиот месец од бременоста и се појавила на случување посветено на подигање на свеста за менталното здравје во едно училиште. Целиот нејзин говор паднал во вода, бидејќи сите биле опседнати со нејзиниот изглед.

Кејт која секогаш изгледа беспрекорно, овој пат погрешила. Делувала уморно и имала подочници, а за тоа многумина и замериле.

Од самиот почеток на својата „кралска кариера“ таа е под огромен пристисок да биде совршена, бидејќи луѓето ја сметаат за следната Лејди Ди, па морала и да научи да се носи со тоа како знае и уме. Светот се заљуби во младата убава војвотка, со свршена коса и прекрасна насмевка, идеална кожа и тенок струк.

И сега, кога жената во третата бременост покажа знаци на човечност, скромната Кејт беше веднаш нападната дека го уништува угледот на кралското семејтсво.

Коронавирус