сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 54
home Познати

Бремената Илда Шаулиќ позитивна на коронавирус

Бремената Илда Шаулиќ позитивна на коронавирус
Foto: ATA Images

Пејачката Илда Шаулиќ и нејзиниот сопруг Бојан Вучковиќ го очекуваат второ дете, пренесува српски Телеграф.

Имено, дека таа е бремена дознала на роденденот на нејзиниот брат на 15 јуни, и дека за неколку месеци та и нејзиниот сопруг по втор пат ќе станат родители.

Како што пишува Телеграф, Илда е позитивна на коронавирус, а дознала неколку дена откако докторот и потврдил дека е бремена.

Пејачкат немала никакви симптоми, се тестирала откако дознала дека е бремена, се со цел да биде спокојна. Меѓутоа, тестот бил позитивен, а два дена после тоа ги добила и симптомите. Го изгубила чуството на вкус и мирис, но температура немала, открива близок извор до пејачката за Телеграф.