среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 32
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Познати

Бремена сакала да си ги исече вените и да скокне од балкон, а потоа направи трансформација- денес Хурем никој не би ја препознал на улица

Бремена сакала да си ги исече вените и да скокне од балкон, а потоа направи трансформација- денес Хурем никој не би ја препознал на улица

Турско – германската актерка Мерјем Узерли , која се прослави со улогата на Хурем во серијата ,,Сулејман Величествениот”, драстично го смени својот изглед.

Мерјем ја скрати својата карактеристична долга коса и се определи за повеќе модерна боб фризура. Исто така, сега има кафеава коса, така што е скоро непрепознатлива.

Актерката се пофали со фотографиите на својот Инстаграм профил. „Омг, твојата коса изгледа чудесно“, „Прекрасна си со својата нова фризура“, ја пофалија фановите во коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Мерјем денес е мајка на мало девојче по име Лара кое го воспитува самата. Девојчето е родено во врската со 17-годишни постариот претприемач Кан Атес, кој не сакаше да слушне за детето и побара од актерката да го абортира. Таа го одби бизнисменот и ја роди ќеркичката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

-Една вечер во Анталија ме фалеа за мојата глума, а другата ноќ се обидов да се самоубијам. Прво се обидов да ги исечам вените, а откако немав храброст за тој чин во последната минута, се обидов да скокнам од балконот, раскажуваше актерката како се обидувала бремена да си го одземе животот.

 

View this post on Instagram

 

#off

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

 

View this post on Instagram

 

❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Коронавирус