недела, 5. декември 2021. Вести денес: 111
home Познати

Бред Пит по изгубената љубов на Анџелина Џоли: „Откако ја изгубив жената што ја сакав, сфатив…“

Бред Пит по изгубената љубов на Анџелина Џоли: „Откако ја изгубив жената што ја сакав, сфатив…“

-Очигледно не сум експерт за врски. Инаку би направил сè на многу поинаков начин … Откако ја изгубив жената што ја сакав, сфатив колку грешки направив и затоа сакам да им дадам на другите мажи неколку совети кои можат да им помогнат да не ја изгубат љубовта кон животот, сподели актерот Бред Пит по завршувањето на бракот со Анџелина Џоли.

Никогаш не престанувај да се грижиш
Кога побара од неа да се омажи за тебе, ти и вети дека ќе бидеш човекот кој ќе ѝ го чува срцето и љубовта по цена на сè. Ова е најважното и свето богатство што некогаш ви е доверено. Таа те избра. Никогаш не заборавај го ова и никогаш не престанувај да и се заблагодаруваш за нејзиниот избор!

Заштити го своето срце
Исто како што вети дека ќе го чуваш нејзиното срце, мора да си го чувате и вашето. Сакај се себеси, сакај го светот околу тебе, но во твоето срце мора да има посебно место на кое никој не треба да има пристап, освен твојата сопруга. Во него, засолни се себе си и секогаш биди подготвен да ја прифатиш, да ја поканиш дури и да одбие да биде таму.

Вљубувај се во неа повторно и повторно
Ти ќе се променуваш со секој изминат ден. Вие нема да бидете иста личност кога сте биле во брак и за пет години нема да бидете иста личност која сте денес. Таа нема да остане со тебе, освен ако не се грижиш за нејзиното срце и може да го предаде на друг или целосно да ја изгубиш и никогаш да не ја вратиш назад. Секогаш бори се да ја придобиеш нејзината љубов … Исто како што направи кога ѝ се додворуваше.

Секогаш наоѓај го најдоброто во неа
Фокусирај се на она што го сакаш. Ако се фокусираш на она што те иритира, сè во неа ќе те иритира. Ако се фокусираш на она што го сакаш, секогаш ќе бидеш вљубен во неа. Обрнете внимание на моментот кога повеќе не можете да видите ништо друго освен вашата љубов кон неа и без сомнение ќе бидете најсреќниот човек во светот.

Радувај ја секој ден
Научи го јазикот на телото и специфичните моменти во кои таа се чувствува важна и почитувана. Замоли ја да креира листа од 10 работи што ја прават таа да се чувствува сакана и запомни ги. Нека ти станат приоритет. И секој ден прави да се чувствува како кралица.

Не се обидувај да ја смениш
Твојата работа е да ја сакаш каква што е. И ако се промени, сакај го она што го променила, без разлика дали ти се допаѓа или не.

Понекогаш биди и глупав
Немој да бидеш толку сериозен. Смеј се. Смеј ја неа. Смеата прави се да биде полесно.

Концентрирај се на неа
Дај ѝ го не само твоето време, туку и внимание и душа. Прави се што е потребно за да ги прочистиш сопствените мисли, па кога си со неа, навистина биди со неа.

Не биди идиот
Ќе направиш грешки и таа ќе направи. Обидете се да не правите премногу големи грешки и да учите од оние што веќе сте ги направиле. Вие не може да бидете совршени, само обидете се да не бидете премногу глупави.

Дај ѝ простор
Жената е толку добра во давањето што понекогаш мора да ја потсетиш да најде време да се грижи за себе. Понекогаш таа ќе мора да излезе надвор, да направи нешто што самата го сака, и ако ѝ дозволиш да има време за себе, таа секогаш ќе биде со тебе.

Биди ранлив
Биди подготвен да ги споделиш твоите стравови и чувства и брзо да ги прифатиш твоите грешки.

Не грижи се за пари
Парите се игра и за да ја освоиш, морате да најдете начин да работите во тим. Никогаш не помага кога соиграчите се борат едни со други.

Прости ѝ за момент
Фокусирај се на иднината, наместо да гледаш назад во минатото. Не дозволувај да те држи како заложник. Сеќавањата за минатите грешки што ги направивте или ќе ги направите само ќе го уништат вашиот брак.

Секогаш избирај ја љубовта
Секогаш избирај љубов. На крајот на краиштата, ова е единствениот совет што ти треба. Ако ова е водечки принцип кој ги регулира сите ваши избори, нема ништо да ја загрози среќата на вашиот брак. Љубовта е посилна од сè. Впрочем, бракот не е „и живееја среќно до крајот на својот живот”. Станува збор за работа. Да растете заедно и секогаш да бидете подготвени да инвестирате во создавање на нешто што може да издржи засекогаш. Преку оваа работа ќе дојде среќата. Бракот е живот и ќе доведе до подеми и падови. Прифаќањето на сите моменти и усвојувањето на секое искуство ќе ја донесе силата и изгледите да продолжите да градите живот тула по тула.

Коронавирус