сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 27
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Познати

„БРАВО ЉУБОВ“: Цеца пееше на дожд, а од силната порака која и ја упати нејзиното момче сите се разнежнија (ФОТО)

„БРАВО ЉУБОВ“: Цеца пееше на дожд, а од силната порака која и ја упати нејзиното момче сите се разнежнија (ФОТО)

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа во „Дрина регата“ одржа концерт, а за време на настапот започна да врне.

Иако многумина очекуваа дека концертот ќе се прекине, Цеца и сите 20.000 луѓе останаа и пеаа на цел глас.

Цеца открива дека за малку ќе започнела да плаче од среќа поради емоциите кои ги доживеала, а можеби и поради пораката која ја добила од своето момче Богдан Срејовиќ.

– Љубовта која ја градиме јас и мојата публика трае со години, имавме вечер проследена со дожд! Затоа вечерва пеевме и игравме на дожд и направивиме незаборавна вечер. Ќе заплачев од среќа. Ви благодарам за ваквото чувство, напишала Цеца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Нејзиното момче, Богдан Срејовиќ, на својот Инстаграм профил објави фотографија на која пејачката е целосно влажна од дождот, со порака за поддршка: