сабота, 6. март 2021. Вести денес: 107
home Познати

Братот на Жељко Јоксимовиќ исто така е познат во јавноста, а неговата сопруга е копија на Јована Јоксимовиќ (ФОТО)

Братот на Жељко Јоксимовиќ исто така е познат во јавноста, а неговата сопруга е копија на Јована Јоксимовиќ (ФОТО)

Пејачот Жељко Јоксимовиќ им е добро познат на сите, но неговиот брат иако е исто така познат во Србија не се експонира во јавноста и ретко се појавува во друштво на својот брат.

Станува збор за актерот Саша Јоксимовиќ кој е брат на пејачот, а фановите често ги потсетуваат колку си личат еден на друг.

Саша веќе 11 години е во брак, а овие денови српските медиуми овие денови ја открија и неговата сопруга која изгледа одлично.

Фановите едногласно ја споредија неговата сопруга со сопругата на пејачот, станува збор за познатата српска водителка Јована Јоксимовиќ.

Најнови вести

Коронавирус