среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 135
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

Братот на славниот фудбалер бара девојка преку оглас- треба да сака бизнис класа и најскапи хотели, но и ова кое ретко која жена го сака!

Братот на славниот фудбалер бара девојка преку оглас- треба да сака бизнис класа и најскапи хотели, но и ова кое ретко која жена го сака!

Братот на легендарниот поранешен фудбалер на Англија Гери Линекер кој светот го нарекува еден од најдобрите џентлмени во светот објави прилично бизарен оглас преку кој бара девојка.

Вејн Линекер има 57 години и сопственик е на еден ноќен клуб на Ибица. Тој живее луксузен живот, а од потенцијалните девојки бара да се одречат од своите кариери и да сакаат луксузен живот.

 

View this post on Instagram

 

This post is purely tongue in cheek banter..🧡 So, my family have decided I need a girlfriend for my own sanity and health…so here’s my criteria 😅 Ok – Let’s start this off like I’m normal: Strong nice loving personality ✅ Now to more important things: You must like older men but only me…You have to be a worldie and above 30 (Ok 28 29 could work) but not my age as that would just look weird 🤷‍♂️ you must like to travel and to fly business class and stay in incredible hotels. Be prepared to give up your career or job or at least be able to work from a laptop on a tropical beach somewhere. You will need to spend the summer in ibiza and the winter in Dubai with 2 weeks in Uk for Christmas and new year with the families and holidays to the Maldives…No baggage as mine are all grown up. A dog is acceptable but will need a passport. You must be able to cook as I love cooking, especially Waitrose ready made meals. You also don’t need to be verified I can sort that for you.. house music and R&B lovers only. No heavy rock or pop music. You must like Netflix especially money heist and also real crime. No chick flicks watch them with your mates. You need to be confident enough to be able to go to the front of the queue in nightclubs and accept a table and free drinks from the owners. You will need a driving license to share a Bentley and a Lamborghini Jeep (pending) ..you must never have shared a teeth whitening post!! I’m not on any dating sites you shouldn’t be too. I’m Not on only fans so you shouldn’t be too . You must love the gym, health food and have body definition as I will have soon. Accept and love my children and grandchildren and realise no more kids for me.. (never say never though) you must be able to let my PA @davehodges10 book all yours and our flights and purchase items online for you. You just need to send a link to him ..You must be able to accept my friends even @tonytrumanibiza as I will accept yours … accept I have to reply to girls DMs not just guys… One last thing. Your geography needs to be on point as girls that think Lincoln is in Wales is not good. Be intelligent but not boring. Outgoing suits 😂🙈🧡#wifeywhereyouat #justbanter

A post shared by Wayne Lineker (@waynelineker) on

Но, тоа не е сѐ, во својот оглас тој навел и неколку услови за следните девојки кои мора да ги исполнат за да станат негови девојки.

Тој во огласот вели и дека неговото семејство е едногласно дека него му треба понежна половина во животот, првенствено за да го прекине лудиот начин на живот.

Ова се неговите критериуми:

Мора да сакате постари мажи, но само мене… морате да бидете светска девојка и постара од 30 години (може и околу 28,29), но не смеете да бидете на моите години бидејќи тоа би било чудно. Морате да сакате патувања, летувања, бизнис класа и одмор во неверојатни хотели. Бидете спремни да ја напуштите кариерата или работата или барем да работите работа која се извршува преку лаптоп.

 

View this post on Instagram

 

Ibiza old town .. love this place 😍🧡 #ibizatown #ibiza2020

A post shared by Wayne Lineker (@waynelineker) on

 

View this post on Instagram

 

I don’t know about you but I’m ready for 2021 … 🙏💔🧡 #ibiza2021

A post shared by Wayne Lineker (@waynelineker) on

Летото ќе морате да го поминете на Ибица, а зимото во Дубаи, две недели околу Божиќ и Нова година секогаш славиме со семејството во Велика Британија или на Малдивите.

Децата не се прифатливи, моите веќе се возрасни. Куче е прифатливо, но треба ќе му треба пасош. Морате да знаете да готвите, бидејќи јас сакам да готвам.

 

View this post on Instagram

 

Off we go!! Boat day with the family for @tialineker birthday tomorrow 🧡 #ibiza #yachtmedusa

A post shared by Wayne Lineker (@waynelineker) on

Понатаму тој додава дека мора идната девојка да ги сака неговите деца и внуци и да не планира деца, но никогаш не вели никогаш. Да биде самоуверена, интелигентна, но не и досадна. Ако сте заинтересирани и мислите дека го поседувате сето ова јавете се, стои на крајот на неговиот оглас.