сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 30
home Познати

Братот на легендарната југословенска актерка Сека Саблиќ уапсен на Куба поради грозоморен чин- еве што им правел на малолетнички (ФОТО)

Братот на легендарната југословенска актерка Сека Саблиќ уапсен на Куба поради грозоморен чин- еве што им правел на малолетнички (ФОТО)

Братот на легендарната југословенска актерка Јелисавета Сека Саблиќ е уапсен во Куба поради организација на проституција, заведување на малолетници и ширење на нивните порнографски видеа, пренесуваат српските медиуми.

Синиша Саблиќ е уапсен на 14 декември, а засега актерката не ја потврдува информацијата за српските медиуми.

Според неофицијалните информации тој е уапсен поради заведување на девојки и се занимавал со продавање на цигари и издавање апартмани.

А целиот проблем, како што пишуваат медиумите настанал кога тој сфатил дека некој му краде пари од сефот, па пријавил во полиција.

Инаку претходно тој добил забрана за влез во Куба и бил протеран од земјата, но во декември минатата година тој повторно се вратил кога и му биле ставени лисици на рацете.

Коронавирус