петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 94
home Познати

Борис Новковиќ и 25 години помладата сопруга Ирис добија ќерка на која ѝ дадоа необично име од само две букви

Борис Новковиќ и 25 години помладата сопруга Ирис добија ќерка на која ѝ дадоа необично име од само две букви

Педесет и едногодишниот хрватски пејач Борис Новковиќ и неговата четврта по ред сопруга, студентката по моден дизајн Ирис Волф (26), станаа родители.

Среќната двојка доби ќерка, за кое го избраа името Си.

Ова е трето дете за Борис Новковиќ. Со поранешната сопруга Луција со која по 13 години брак се разведе во 2011 година има два сина, Ноа и Бона.

Новковиќ пет години беше во брак и со актерката Бојана Грегориќ Вејзовиќ, а зад себе има и тримесечен брак со 19 години помладата Инес Катиќ.

 

Коронавирус