петок, 30. септември 2022. Вести денес: 174
home Познати

Борис Новковиќ доби син: Стана татко по четврти пат

Борис Новковиќ доби син: Стана татко по четврти пат

Кантавторот Борис Новковиќ вчера стана татко. Имено, неговата партнерка Ирис Волф вчера роди син во загрепската болница „Меркур“. Според хрватските медиуми, избраничката на пејачот се породила со царски рез и породувањето поминало без никакви компликации.

Новковиќ е пресреќен што по четврти пат има дете.

– Како и секој пат кога станав татко, овој ден е еден од најсреќните во мојот живот. Сè мина добро со мајката и бебето и едвај чекам да дојдат дома – изјавил Борис за хрватските медиуми.

Да потсетиме, кантавторот и манекенката во 2019 година добија ќерка која ја нарекоа Си.

Најнови вести

Коронавирус