четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Борбата со ракот не е готова: Марина Туцаковиќ во лоша состојба, а од овие нејзини зборови ќе ви се заледи крвта

Борбата со ракот не е готова: Марина Туцаковиќ во лоша состојба, а од овие нејзини зборови ќе ви се заледи крвта

Познатиот српски текстописец Марина Туцаковиќ неодамна откри дека борбата со ракот се уште не е готова.

Имено на Марина ракот на дојката и беше дијагностициран во февруари 2018 година, а во моментов се уште прима терапија.

Нејзината хемотерапија е во тек, а со оглед на тоа дека станува збор за лекување кое го уништува имуниот систем скоро секој ден прима инфузија.

„После хемотерапијата ми е лошо, имам мачнина и вртоглавица, во инфузијата примам одредена комбинација на витамини кои многу ми помагаат брзо да ми се врати силата“, вели Марина за српските медиуми.

Таа додава дека силата и волјата не ја напуштиле и дека се надева на најдоброто.

Најнови вести

Локални избори 2021