понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 90
home Познати

Бора Дрљача на нова итна операција: Нов проблем за пејачот по откривањето на туморот

Бора Дрљача на нова итна операција: Нов проблем за пејачот по откривањето на туморот

На српскиот фолк пејач Бора Дрљача минатата година му е дијагностициран тумор на дебелото црево и тогаш е опериран, а неодамна поради ист проблем повторно заминал на операција.

-За време на операцијата откриен му е тромб во близина на срцето, поради што итно е пренесен на коронарна единица во Ургентен центар. Неговата состојба сега е стабилна, не е во животна опасност, вели близок пријател на пејачот.

По извршената прва операција Дрљача и се врати на естрадата и истака дека добро се чувствува

Коронавирус