четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 24
home Познати

Бора Дрљача итно пренесен во болница

Бора Дрљача итно пренесен во болница

Српскиот пејач Бора Дрљача завршил во болница поради здравствени проблеми.

Поради честите тегоби и болки кои ги имал бил однесен во Ургентниот центар, а докторите го задржале за натамошни испитувања, јавуиваат српските медиуми.

-Бора долго време трпи болки, мислеше дека ќе поминат, но цела ноќ око нема затворено. Рано утринава беше принуден да оди во болница. Со оглед на неговите години, докторите го задржаа за детални испитувања за да ја откријат причината за тегобите кои ги чувствува. Ќе биде неколку дена во болница додека не се утврди за што точно се работи, окрива анонимен извор.

Неговиот пријател Ера Ојданиќ ја потврдил информацијата дека Бора е хоспитализиран.

Коронавирус