петок, 29. септември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Бора Чорба со сериозни повреди заврши во болница, испрати порака за фановите (ВИДЕО)

Бора Чорба со сериозни повреди заврши во болница, испрати порака за фановите (ВИДЕО)

Борислав Бора Ѓоргевиќ, фронтменот на „Рибља Чорба“, заври во болница со скршени ребра, а своите фанови за тоа ги извести преку социјалните мрежи.

Имено, Бора требаше да настапува на еден фестивал во Крагуевац, но концертот мора да биде откажан.

„Драги пријатели, навивачи на Рибља Чорба од Крагуевац, имам една добра и една лоша вест. Лошата вест е дека мора да го поместите концертот затоа што повторно се повредив и повторно скршив некои ребра. Добрата вест е дека ќе дојдеме во Крагуевац веднаш штом се оправам и ќе бидеме подобри од било кога. Се гледаме на концерт“ порача Бора.

Најнови вести