сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 11
home Познати

Бора Чорба се огласи по веста дека е тешко болен

Бора Чорба се огласи по веста дека е тешко болен

Фронтменот на групата „Рибља чорба“ се огласи откако во дел од српските медиуми се појави информација дека е тешко болен.

-Среќна Нова година на сите, се радувам на скорешниот голем белградски концерт, изјавил Бора Чорба за „Новости“.

За потсетување, Бора која живее во Љубљана, не присуствуваше на кремацијата на својот долгогодишен пријател и колега Миша Алексиќ, басист во „Рибља Чорба“ кој почина од коронавирус.