понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 154
home Познати

Бора Чорба итно хоспитализиран!

Бора Чорба итно хоспитализиран!

Фронтменот на групата „Рибља чорба“, Бора Ѓорѓевиќ, бил донесен во Белградскиот центар за итни случаи со брза помош синоќа во доцните вечерни часови.

Во придружба на менаџерот и пријател Бане Обрадовиќ, пејачот бил примен во собата за итни случаи, а по неколку часа бил пуштен од болница.

Според информациите на „Блиц“, Ѓорѓевиќ бил примен поради уролошки проблеми, но по лекарски преглед било утврдено дека може да биде пуштен на домашно лекување.

Најнови вести

Коронавирус