понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 134
home Познати

„Болката никогаш не минува„- славниот актер со емотивна порака по смртта на мајка му

„Болката никогаш не минува„- славниот актер со емотивна порака по смртта на мајка му

„Ништо друго не покажало толку силно влијание врз мојот живот како смртта на мајка ми“, изјави во интервју Џејми Дорнан.

Неговата мајка починала од рак пред дваесет години. Тој и е дијагностициран кога актерот има само 14 години. Починала две години подоцна, оставајќи го сираче на возраст од 16 години.

Иако поминаа две децении, Џејми сè уште страда од загубата на неговата мајка.

„Такво нешто никогаш не се надминува. Болката никогаш не минува. И сега кога имам деца, и немаат баба од мојата страна, тоа е толку чудно и невообичаено. Тоа не е во ред“, рече тој.

Коронавирус