вторник, 2. август 2022. Вести денес: 6
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Познати

Бојана Родиќ и Мирко Шијан се селат во Тител: На Гоца Божиновска не и било сеедно, ги замолила само едно

Бојана Родиќ и Мирко Шијан се селат во Тител: На Гоца Божиновска не и било сеедно, ги замолила само едно

Мирко Шијан и Бојана Родиќ одлучија да живеат во Тител кај Родиќ се додека не заврши реновирањето на куќата во Сурчин.

Имено, тие неодамна донесоа одлука да се преселат, и поради тоа, мајката на Мирко, пејачката Гоца Божиновска, воопшто не и било сеедно.

– Таа воопшто не беше задоволна кога дозна дека нејзиниот син ќе живее кај мајката на свршеничката! Во Сурчин секој ден има мајстори, Мирко и Бојана постојано менуваат нешто, сакаат сè да биде по нивниот вкус. Сите полудуват од тие мајстори, но што да прави – рече изворот.

– Бидејќи Бојана е во петтиот месец, и треба мир, а во близина на Гоца секогаш има некаква врева поради работите, па таа и Мирко решија да живеат во Тител додека трае реновирањето – објаснува изворот за „Стар“.

– Гоца беше тажна поради тоа, таа воопшто нема право, но не смее да се меша. Само ги замоли да ја посетуваат почесто. Мирко и рече дека ќе доаѓа во Сурчин секој втор ден да ги посети мајсторите и да го следи напредокот на работите – рекол изворот.

Коронавирус