четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 134
home Познати

Богдана пристигна во родниот дом- овој скапоцен детаљ на нејзината глава ниту Цеца го немаше на нејзината свадба (ФОТО)

Богдана пристигна во родниот дом- овој скапоцен детаљ на нејзината глава ниту Цеца го немаше на нејзината свадба (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го жени синот Вељко Ражнатовиќ со неговата избраничка Богдана Родиќ.

Младиот пар штом дозна дека очекува принова веднаш закажаа свадба, а истото го направија пред големиот божиќен пост кој започнува на 27 ноември.

Од рано утрово започна свадбата на деценијата на која синот на Цеца ќе се венча со својата избраничка Богдана Родиќ.

Откако утрово Богдана Родиќ излезе од вилата на Цеца и се упати кон салонот за убавина, папараците ја уловија пред својот дом во Титл каде денеска ќе пристигнат сватовите по неа.

Богдана според многумина денеска буквално блеска, а сите се нетрпение чекаат да видат како ќе изгледа во венчаницата.

Од рано утрово пред да дојде невестата дома беше и украсен домот на идната снаа на Цеца.

Инаку Богдана според многумина буквално го прати секој моден тренд, па така денеска за нејзината свадба се одлучила на главата да го стави вистинскиот хит за сите невести во последниот период, а тоа е овој детаљ.

ФОТО: Филип Плавичиќ

Најнови вести

Коронавирус