среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Познати

„Бог ме погледна и останав бремена“: Тамара и Вук со нереална приказна што ќе допре до сите срца

„Бог ме погледна и останав бремена“: Тамара и Вук со нереална приказна што ќе допре до сите срца

Тамара Грујиќ и Вук Ѓоковиќ им го направија животот на многу семејства низ цела Србија подобар, а по долгогодишна борба нивната ќерка Ленка, која е центар на светот за овие хумани луѓе, им донесе посебна магија и среќа.

Вук и Тамара се сретнаа и благодарение на еден телевизиски проект, во кој таа беше задолжена за кастинг, а тој работеше како менаџер за локација, тие брзо станаа пријатели и се заљубија еден во друг.

– Вук ја напушти таа продуцентска куќа, но сфативме дека сме одлични пријатели, како и дека одлично функционираме заедно, па наскоро започнавме да живееме заедно. Ние се венчавме по една и пол година забава на патување низ Шпанија, бидејќи не можевме да се договориме колку гости ќе бидат поканети на венчавката – рече Тамара во една прилика.

По неколку обиди да станат родители со вонтелесно оплодување, тие природно ја добија ќерката Ленка. Додека Тамара беше во студиото, бебето го објави своето пристигнување, па од работа отишла директно во породилната болница.

– Вук и јас веќе долго време сакавме да станеме родители, и откако започнавме да работиме на терен, имав предвид дека еден ден, здравје боже, ќе бидам во друга состојба. Затоа, веднаш започнав да размислувам за тоа како ние, како тим, тогаш би функционирале. На крајот на секоја сезона однапред снимавме неколку претстави – рече Тамара.

– Оваа зима, Вук и јас видовме дека имаме доволно залихи да одиме на ин витро оплодување напролет, без никакво оптеретување од таа страна. Сметајќи дека ќе биде за неколку месеци, бевме целосно опуштени. Во тој период Бог нè погледна и јас природно останав во друга состојба – рече Тамара во тоа време.

Коронавирус