четврток, 22. април 2021. Вести денес: 57
home Познати

Бледо лице и еден тон солзи- први фотографии од сопругата на трагично загионатиот рапер, а кога ќе го видите неговиот татко ќе се наежите

Бледо лице и еден тон солзи- први фотографии од сопругата на трагично загионатиот рапер, а кога ќе го видите неговиот татко ќе се наежите

Славниот српски рапер Далибор Андонов Гру загина вчера на 47 годишна возраст откако бизарно падна додека возел параглајдер на вода во Земун.

Неговата сопруга на ужасен начин ја дознала веста дека тој загинал, а неколку часа подоцна се упати кон полицијата за да дознае детали за смртта на својот сопруг.

Утрово убавата поранешна манекенка е фатена како излегува од семејниот стан облечена цела во црно и со наведната глава од страна на српски Телеграф.

Имено таа излегла да ги заврши потребните работи и организација околу погребот на сопругот.

Заедно со Даниела беше и таткото на раперот кој целото време не ја оставаше својата снаа.

ФОТО: ТЕЛЕГРАФ.РС/ Marko Jovanović

Коронавирус