недела, 31. мај 2020. Вести денес: 86
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Бламирање до бесвест: Старлетата се пофалила дека е примена на Харвард, а потоа пристигнал одговор од Универзитетот

Бламирање до бесвест: Старлетата се пофалила дека е примена на Харвард, а потоа пристигнал одговор од Универзитетот

Старлетата и ријалити ѕвезда Анџела Вајт, позната како Блек Чајна, се пофалила дека бил примена на он-лајн курсот на Харвард за бизнис.

Старлетата јавно се пофалила со ова и навела дека образованието ќе и помогне.

-Моментално сум во фаза на раст. Сакам да бидам најдобра за мене и моите деца. Училиштето ќе ми помогне да ги подобрам работите. Луѓето секако уште зборуваат за мене, па може да има и нешто добро за промена. Возбудена сум поради ова ново поглавје, рекла Блек Чајна.

Меѓутоа, тоа се воспоставило дека е лага, бидејќи Блек Чајна не била примена на Харвард, што оваа образовна установа и го потврдила

-Он-лајн универзитетот за бизнис на Харвард не примило ниту пратило писмо за прифаќање на личност со име Анџела Вајт, рекле од универзитетот за “TMZ”.

Коронавирус