четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 104
home Познати

„Благодарам љубов“: Марко Миљковиќ се огласи прв пат откако стана татко – ги разнежни сите со оваа порака која ја упати до Луна! (ФОТО)

„Благодарам љубов“: Марко Миљковиќ се огласи прв пат откако стана татко – ги разнежни сите со оваа порака која ја упати до Луна! (ФОТО)

Луна Џогани денеска се породи и на свет ја донесе малата Миа. Марко Миљковиќ, сопругот на Луна и веќе новопечениот татко на малата Миа е „надвор од својот памет“, а сега прв пат се огласи откако стана родител.

Тој на својот Инстаграм стори напиша:
-Драга моја,  ја донесе на свет принцезата моја која ќе ја сакам, обожавам, се ќе и дадам и секогаш ќе се борам за неа. Ти благодарам љубов, те сакам.

Коронавирус