недела, 20. септември 2020. Вести денес: 82
home Познати

Бившата на Даниел е турбо: Кристина го „испрати“ Гастоз во „Парови“, па му се врати на Ален Хасановиќ преку кој ќе прави кариера (ФОТО)

Бившата на Даниел е турбо: Кристина го „испрати“ Гастоз во „Парови“, па му се врати на Ален Хасановиќ преку кој ќе прави кариера (ФОТО)

Кристина Димитриевска по секоја цена е решена да стане ѕвезда… Затоа и турбо работи на себе и својата кариера. Откако ја сними првата песна во Македонија, му се врати на чекорењето по модните писти барајќи си ја среќата преку Мики Црнокрак во интернационалните избори за мис, за веднаш потоа да најде начин како да се запознае со српските пејачи Саша Ковачевиќ и Гастоз, многу попознат како ријалити ѕвезда од српските реални шоуа, за преку ноќ да обзанани дека ја снимила својата втора песна и видеото за неа.

Упатените велат дека кај бившата на Даниел ништо не е случајно, па така и новата песна има српска верзија со која русокоста убавица по теркот на Кија Коцкар или Луна, ќе се обиде „да му влезе“ на српскиот естраден пазар „во џигер“, односно да се наметне на тамошната естрада.

До душа, за разлика од споменатите две новокомпонирани пејачки кои кариерата ја изградија преку победите во реалните шоуа исто како и новопечениот пријател на Кристина – Гастоз, таа во ријалити светот уште не стапнала, ама кој знае…?!

Впрочем, по „не случајната“ средба во Скопје со двојниот победник на „Парови“, Кристина одново го „испрати“ Гастоз назад за Белград – во „Парови“… Или поточно во новата, осма сезона во која двојниот шампион влегува како апсолутно повластен лик, каде што ќе има своја посебна соба, своја послуга 24/7 … како што пишуваат српските медиуми.

Тоа значи дека меѓу „привилегиите“ можеби ќе има можност и да покани кого сака на гости во вилата на „Парови“ и ете ти шанса за Кристина… Конечно и Кија Коцкар така влезе, па сите знаеме како излезе од реалното шоу!

Од друга страна, откако го „испрати“ својот новостекнат приојател, Кристина му се врати на Ален Хасановиќ. Но, да не се разбереме погрешно, не се работи за никаква љубовна врска…

Во прашање е нова соработка на двајцата „стари познаници“ од летоска, кога Кристина статираше во видеото на младиот пејач за темата „Заувек моја“. Таму малку поинаку изгледа, иако ништо помалку не е заводлива…

Токму истата „АХ“ продукција на Хасановиќ го работи и новиот видеоспот на Кристина, каде младата госпоѓа изгледа како „фам фатал“ дама…

Куса бундичка, црно деколтирано боди, и високи црвени чизми над коленици… Секси до болка, пожелна „до коска“…

На Кристина Димитри и останува уште да и се погодат две работи: песната да биде хит и некој да ја „поддтурне на мала врата“ на српската естрада.

Саша, Гастоз, Ален… или некој сосема петти- сеедно!  Важно е да ја има!

извор: vistina.com.mk

Најнови вести

Коронавирус