сабота, 25. март 2023. Вести денес: 85
home Познати

Битка за микрофонот: Колинда повторно стана хит на интернет откако започна „војна“ со новинар (ВИДЕО)

Битка за микрофонот: Колинда повторно стана хит на интернет откако започна „војна“ со новинар (ВИДЕО)

Откако стана планетарен хит за време на СП ова лето хрватската претседателка Колинда Грабар- Китаровиќ секојдневно е на мета на медиумите и на целата хрватска јавност.

Откако го запали интернетот пред неколку денови споделувајќи фотографија со своето бездомно куче, овој пат претседателката му одзема микрофон на новинар.

Откако новинарот на хрватската телевизија N1 беше упорен во поставување на своето прашање, Колинда му го зема микрофонот и не го пушти од раце.

Погледнете:

loading...