недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 62
Во живо

Конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ – „Енергија, надеж, иднина“

home Познати

Били Ајлиш загуби над 100.000 следачи поради слики со голи гради

Били Ајлиш загуби над 100.000 следачи поради слики со голи гради

Американската пејачка Били Ајлиш загуби над сто илјади следачи на Инстаграм откако објави стилизирано обоена слика од две жени со голи гради.

Имено, како дел од еден „интернет-предизвик“, обожавателите ја замолија пејачката да објави што ѝ стои на позадината од телефонот… Потоа таа ја објави полуеротската слика и уште една со рачно нацртани голи женски гради, задници и змии, со шеговит коментар „(Се смеам на глас) Обожавам гради“.

Некои веднаш забележаа дека пејачката загуби 100.000 следачи.

„(Се валкам од смеење) Какви бебиња сте сите вие“, гласеше нејзиниот коментар потоа.

Според многумина, инаку, пејачката важи за една од оние што вообичаено претпочитаат да не привлекуваат внимание со сексуални провокации, туку само со своето творештво и талент.

Коронавирус