четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Билбилов сподели досега необјавена фотографија со покојниот Влатко Илиевски (ФОТО)

Билбилов сподели досега необјавена фотографија со покојниот Влатко Илиевски (ФОТО)

Карантинот знае да биде и позитивен, особено кога ќе почнеме да ‘копаме’ по старите фиоки и архиви.

Многумина од нас веќе пронајдоа некои заборавени предмети, фотографии, спомени од некое убаво време.

Еден од нив е и музичарот Роберт Билбилов, кој носталгично се присети на убавите денови поминати со неговите колеги.

Имено, Роберт на Инстаграм-стори сподели досега необјавена фотографија со Нина Јанева и покојниот колега, Влатко Илиевски, од венчавката на Тамара Тодевска.

„Со Влатче и Нина кај Тамара на свадба… Фалиш Влатче, таа твоја енергија“, напиша Билбилов на фотографијата.

Фотографијата не можеше да остане незабележана, со оглед на тоа дека на неа е и Илиевски, кој и во овие тешки денови не е заборавен од неговите пријатели.

Коронавирус