вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 29
home Познати

Бил Козби од затвор се договори со седум жени

Бил Козби од затвор се договори со седум жени

Американскиот комичар Бил Козби постигна судска спогодба со седум жени кои против него поднесоа тужба за клевета, откако тој ги обвини дека лажат дека сексуално ги злоставувал.

Двете страни постигнале спогодба пред федералниот суд во Спрингфилд, во американската држави Масачусетс.

Козби (81) од минатата есен е во затвор каде отслужува казна од три до 10 години по одвоена тужба за сексуално злоставување жена во Пенсилванија. Козби поднесе жалба на пресудата.

Коронавирус