среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 98
home Познати

Бил Гејтс открива што повеќе сака – Андроид или Ајфон

Бил Гејтс открива што повеќе сака – Андроид или Ајфон

Во неодамнешното интервју, Бил Гејтс откри кој телефонски оперативен систем го користи.

Секако, телефоните кои работат на Андроид имаат предност пред Ајфонот за него.

Како што објасни разговарајќи со Ендру Соркин преку апликацијата Клубхаус, неговата одлука се заснова на фактот дека Андроид е пофлексибилен, а исто така има и претходно инсталирани апликации на Мајкрософт.

Се разбира, за да може воопшто да го користи Клубхаус, основачот на Мајкрософт, тој мораше да користи Ајфон, но тој објасни дека инаку не е така.

– Некои производители преинсталираат апликации на „Мајкрософт“ на телефони со Андроид. Покрај тоа, Андорид е пофлексибилен кога станува збор за софтвер, па затоа сум навикнат. Сепак, имам многу пријатели кои користат ајфони и не изгледа како сè да оди глатко, изјавил Гејтс.

Најнови вести

Коронавирус